صفحه اصلی  |  تماس با ما  |  نقشه سایت
07:39 - دوشنبه 4 تير 1397
 

مشارکت در توسعه کشت و پرورش میکرو جلبک و تولید کنسانتره آن


بر اساس اطلاعات موجود، جلبک ها(فیتوپلانکتون ها) اولین زنجیره غذایی را تشکیل می دهند و مغذی ترین منبع غذایی موجود در جهان بوده، حاوی بیشترین و قابل جذب ترین پروتئین گیاهی هستند. جلبک ها دارای مصارف مختلفی از جمله: به عنوان غذا و مکمل های غذایی برای انسان، دام، طیور و آبزیان، در تولید کودهای زیستی، تهیه هیدروژن، صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی، کنترل آلودگی ها و تصفیه فاضلاب ها، به عنوان علوفه، در استخراج رنگدانه های طبیعی، استخراج روغن و... می باشند.
در همین راستا موسسه توسعه فناوری نخبگان بنا بر رسالت خود در حمایت از شرکتهای دانش بنیان، با شناسایی شرکت ریزجلبکی پارسیان و آشنایی با فعالیت چند ساله این شرکت و با برگزاری جلسات مختلف با مدیران این شرکت، جهت عقد قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری در توسعه کشت و پرورش میکروجلبکها و تولید کنسانتره آن در محدوده استان گیلان به توافق رسید.
شرکت ریزجلبکی پارسیان با تکثیر وپرورش جلبک های تک سلولی بومی نظیر اسپیرولینا، سندسموس، کلرلا و سیکلوتلا به عنوان غذای زنده ماهی، برای اولین بار در کشور به عنوان شرکت دانش بنیان اقدام به فعالیت در عرصه تغذیه ماهیان گرم آبی در استان گیلان کرد و تلاش دارد هم راستا با سیاست برون سپاری و اصل 44 قانون اساسی به عنوان یک شرکت خصوصی غیردولتی با حمایتهای مالی موسسه توسعه فناوری نخبگان سبب رشد اقتصادی در صنعت آبزی پروری کشور شده و اقتصاد مقاومتی را در این بخش عملیاتی کند.
با تلاش این شرکت در احداث کارگاه نیمه صنعتی در گیلان، برای نخستین بار در ایران کشت و پرورش چهار گونه ریز جلبک و کنسانتره کردن آن برای تغذیه ماهیان گرمابی پرورشی به ویژه فیتوفاگ امکانپذیر شده است و در حال حاضر این مجموعه دارای بخش های مختلف شامل، آزمایشگاه های شیمی و میکروبیولوژی وفایکولب و فعالیت های کشت و پرورش گونه های مختلف جلبکی و مشاوره و نظارت بر اجرای طرح¬های تحقیق و توسعه در زمینه فیتوپلانکتون ها است.

 
 

Copyright © 2012 www.mtfn.ir! All rights reserved.
Design by: Avanegar